Sistemul termoizolant EPS - Instalatii - Casa si Biroul

Expo Casa si Biroul Articolul tau Revista Casa si Biroul Publicitate

Sistemul termoizolant EPS

Tipareste Tipareste Recomanda unui prieten Recomanda unui prieten Digg it del.icio.us Reddit Newsvine Tipareste Publica articolul tau

Sistemul termoizolant EPS
Sistemul termoizolant EPS Baumit este un sistem modern şi performant de temoizolare a faţadelor.

Plăcile termoizolante din polistiren expandat de faţadă sunt protejate cu o masă de şpaclu armată cu plasă din fibră de sticlă, peste care se aplică un finisaj impermeabil la apă, dar permeabil la vaporii de apă, alcătuit dintr-o tencuială decorativă subţire pe bază de răşini sintetice.

Sistemul temoizolant EPS-Baumit poate fi aplicat pe orice suport. Este recomandat pentru clădiri noi sau reabilitarea termică a celor vechi, precum şi clădiri parter sau multietaje.

Avantaje

• Termoizolare şi finisare faţadă într-un singur sistem.
• Aplicarea termoizolaţiei la exterior conduce la creşterea suprafeţei utile.
• Eliminarea punţilor termice.
• Posibilităţi multiple de finisare-structuri şi culori.
• Sistem ce are agrement tehnic european (ETAG 004).
• Grosimea termoizolaţiei, funcţie de necesităţi, în urma calculelor termotehnice
• Sistem economic şi probat în timp.

Alcătuirea sistemului termoizolant


Adeziv pentru şpaclu
- adeziv mineral pulverulent pentru lipirea şi şpăcluirea plăcilor termoizolante;

Plăci din polistiren expandat de faţadă Baumit
- format 100 x 50 cm şi cu grosimi de la 2 până la 20 cm

Dibluri - pe suporturi noi din zidărie sau cărămidă, plină sau cu goluri, bolţari de beton, plăci fibrolemnoase liate cu ciment, nu este necesară o ancorare suplimentară cu dibluri a plăcilor din polistiren expandat EPS-F până la o greutate a sistemului de până la 30kg/m2. Pe beton şi suprafeţe tencuite este necesară o dibluire în câmp cu dibluri/m2 iar pe colţ cu 8 dibluri/m2

Plasă din fibră de sticlă Baumit - este rezistentă la mediul alcalin, pentru armarea masei de şpaclu
(Baumit Klebespatchel)

Grund Universal Baumit - grund gata preparat pentru egalizarea absorbţiei şi aderenţa stratului de
finisaj.

Tencuială Granopor Baumit - tencuială decorativă subţire, pe bază de răşini sintetice, gata preparată în diverse structuri şi 200 de culori conform paletarului “Baumit Colours of more emotion”.


TEHOCADO PRODSERV

Craiova - Str. România Muncitoare nr.78
Tel: 0788 663 978, 0722 663 978

Galerii foto

Uşi pentru interior Uşi pentru interior
Cherestea, furnir, lemn pt terase Cherestea, furnir, lemn pt terase
Stilul rustic....de poveste Stilul rustic....de poveste
Tot ce vrei...din fier forjat Tot ce vrei...din fier forjat
Cavio - mobila clasica si din lemn masiv Cavio - mobila clasica si din lemn masiv
Normstahl usi de garaj Normstahl usi de garaj

Galerii fotomai multe galerii

Recomandarea saptamanii

Newsletter

Trebuie sa specifici numele si prenumele! Adresa de E-mail nu este valida!

 

Recomanda unui prieten

Ai mai trimis o recomandare in ultimele 3 minute. Pentru a trimite o alta recomandare trebuie sa mai astepti. Trebuie sa specifici numele tau! Adresa de E-mail este invalida! Trebuie sa specifici prietenului! Adresa de E-mail a prietenului este invalida!